Únor 2018

Úvod

17. února 2018 v 22:42 | Lulu

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH CHOVATELSKÉ STANICE OF ARTUR!! =)

!!! Pozor, pozor!!! .... Nějaké informace můžou být neaktualizované!! Stránky prochází rekonstrukcí!!! :•)

Jsme chovatelská stanice křecků syrských a činčil jihoamerických zaregistovaná u Českého křeččího a Českého činčilího klubu.


Najdete nás i na FB ↓↓↓↓ (Méně aktivní, ale jsme tam :•) )


Stránky jsou věnované našim zvířátkům. Kromě křečků a činčil máme doma i psy, kočky, hady, andulky, slepice, potkanku, rybičky a pavouka.
Garfield
No a něco o nás???
Jsme mladý pár. Lulu a Kája. A o chov zvířát se zajímáme asi 15let. Bydlíme v rodinném domě plném zvířat.
Prosím nic nekopírovat bez zeptání!! Děkuju!!

Rezervace

17. února 2018 v 22:32 | Lulu

Rezervace křečka, aneb jak na to.

Dáváme si velmi záležet na tom, kam mrňátka od nás odcházejí, proto vás prosím o důkladné přečtení.
Nemějte mi prosím za zlé, že vyžaduji informace o vašich zkušenostech s chovem a o ubikaci pro křečka. Nechci vás nějak zpovídat, jde mi o co nejlepší podmínky pro křečka.
 • Předběžné rezervace přijímáme již před narozením vrhu.
 • Pokud si chcete pořídit křečka je důležité o něm i něco vědět. Nebojte se říct, že jste začátečníci. Ráda vám vše vysvětlím, poradím, pomůžu. S miminkem si od nás odnesete i průkaz původu, vzorek krmení, a pytlíček pamlsků.
 • Miminka od nás do nových domovů odcházejí ve věku jednoho měsíce a s minimální váhou 50gramů.
 • Velmi důležité je bydlení pro křečka. Vhodná klec/box/ubikace má minimální rozměry 70x40x40cm, nejlépe s dřevěným vybavením (včetně kolotoče o průměru 29cm).
 • Mladším 18 let miminka prodáváme jen se souhlasem rodičů. Pod 15 let požadujeme přítomnost rodiče u předání.
 • Naše miminka jsou určena na mazlíčka, chov tedy NENÍ povolen!!! Miminka na chov putují pouze ověřeným lidem. (Chovatelé registrovaní v českém křeččím klubu)
 • Vždy jsme moc rádi, když nám přijde nějaká zpráva či fotka o našich odchovancích. Prosím tedy alespoň jednou za půl roku info, jak se malému křečounkovi daří.
 • Pokud se křečka ze závažných důvodů musíte vzdát, prosím ozvěte se mi. Při pořízení křečka za něj, jakožto za živého tvora, přebíráte zodpovědnost, proto si zvažte pro a proti.
 • Upřednostňujeme majitele, kteří sami aktivně komunikují.
 • Nebojte se na cokoliv zeptat!!! Vždy jsem tu pro vás a žádný dotaz není hloupý!! Každý jednou začínal. I já a není to tak dávno.
 • K převzetí křečka si doneste plastovou přepravku.
A teď to důležité.

REZERVACI prosím zasílejte na mail, nebo zprávou na FB (viz KONTAKT)
Křeček není zboží, tudíž věta typu kdy, kde a za kolik mě přesvědčí akorát o tom, že nemám odepisovat.
Při předběžné rezervaci mi napiště z jakého vrhu si chcete křečka rezervovat. Při rezervaci na konkrétního křečka prosím o jeho jméno.
Budu i moc ráda, když připíšete jaké máte zkušenosti s chovem a s křečky obecně.
Křeček je samotář, prosím mějte to na paměti!!!
Uvěďte prosím zda máte s miminkem chovné plány, nebo bude jen mazlíček.
Požaduji fotku budoucí ubikace, když ji pošlete rovnou v prvním e-mailu, budu jen ráda.
Když se mi něco nebude zdát, zeptám se, popřípadě posílám dotazník k vyplnění. (Neposílám, když vše důležité popíšete v rezervačním e-mailu). Urychlíte tím vaši rezervaci.


Před tím než odešlete e-mail, mějte přečtené vše, co se týká rezervace!!


Nakonec se prosím PODEPIŠTE. Neřekli by jste, kolik lidí na takovouto základní informaci zapomene.

ČÍM VÍCE SE ROZEPÍŠETE, TÍM LÉPE


Křeček z chovné stanice

17. února 2018 v 21:29 | Lulu
Proč křeček z chovné stanice???

Miminek ze zverimexu je všude plno a můžete si je koupit za zlomek ceny mláďátka z chovatelské stanice, tak proč si křečka pořídit právě odsud?


Nejdůležitější je to, že v chovatelské stanici vždy naleznete jistotu nepříbuzných zvířat. Vrhy jsou zaměřovány zejména na zdraví, povahu a typově pěkné jedince. Rodiče vrhů v chovatelských stanicích bývají dostatečně psychicky i fyzicky dospělí a mají od svých chovatelů hromadu lásky, péče a kvalitní stravy.


Ke každému křečátku z oficiální Chs dostanete průkaz původu, kde si můžete zkontrolovat nepříbuznost vrhu, barvu a znaky Vašeho miláčka. Lze zde najít i barvy předků a můžete se podívat, jestli Váš křeččí kamarád má importované předky z jiných zemí.


Samozřejmostí je kontakt na chovatele. Zodpovědný chovatel Vám bude vždy nápomocen při jakémkoliv problému či dotazu ohledně Vašeho křečka.


Při koupi mláděte z chovatelské stanice víte, že jste nepodpořili podvyživená, příliš mladá, vyčerpaná a často nemocná zvířata ze zverimexu, která jsou pro prodejce pouze předmětem zisku a proto poptávka tvoří nabídku a záchranou jednoho křečka podpoříte "velkovýrobu" dalších. Nikoho nezajímá, zda jsou zvířata vhodně ubytovaná, krmená, mají dostatek podnětů. Prosím, nepodporujte zverimexy a množitele.


Chs Vám sice nemůže zaručit dlouhověké a zdravé zvíře, záleží na spoustě faktorů a hlavně na Vaší budoucí péči, ale máte jistotu, že k Vám příjde socializované, zdravé miminko, bez parazitů, v adekvátním věku, zvyklé na pestrou stravu, tudíž připravené na start do nového života.

Oproti miminkům ze zverimexu jsou miminka z Chs zvyklá již odmalička na kontakt s člověkem, mazlení, spoustu nových podnětů a hraček, a také různé druhy potravy, takže jsou lépe připravená na kontakt s Vámi.

V Chs bývají miminka odmalička krmena pestrou a výživnou stravou


Každé naše miminko dostane na cestu balíček zrní, na které je zvyklé.